पोखरा राइनोज ५ अंक सहित दोश्रो स्थानमा

0
86

एभरेस्ट प्रिमियर लिग टि–२० अन्तर्गत शनिवार सम्पन्न दोश्रो खेलमा पोखरा राइनोजले बिराटनगर वारियर्सलाई ७ विकेटले पराजित गरेको छ। लगातार चौंथो खेलमा हार पछि बिराटनगरको लिग प्लेअफ पुग्ने सम्भावना समाप्त भएको छ। दिनको भैरहवा ग्ल्याडीएटर्स र काठमाडौँ किंग्स–११ बीचको खेल टस समेत हुन नपाई स्थगित भएको थियो।

टियु अन्तर्राष्ट्रिय मैदानमा बिराटनगर वारियर्सले दिएको १७३ रनको लक्ष्य पोखराले १४ बल बाँकी रहँदै पुरा गर्यो।

पोखराको ब्याटिंगमा लिगमा डेब्यु गरेका असेला गुनरत्नेले सर्वाधिक ५० रन बनाए जुन क्रममा २४ बलमा ४ चौका र ३ छक्का प्रहार गरे। यस्तै रिचर्ड लेभीले २६ बलमा ४ चौका र ३ छक्का मद्दतले ४७ रन बनाए भने सहान अरचिगेले ३६ बलमा ४ चौका र १ छक्का मद्दतले ४३ रन बनाए। बिनोद भण्डारीले अविजित १५ रन बनाए।

पोखरा ओपनर रित गौतम दोश्रो ओभरमा आउट भएपछि दोश्रो विकेटको लागि रिचर्ड लेभी र सहान अरचिगेले ७६ रनको साझेदारी गरे। दशौँ ओभरमा लेभी लै सिकन्दर रजाले क्याच आउट गरे। त्यसपछि १३ औं ओभरमा अरचिगेलाई हरि बहादुर चौहानले क्याच आउट गर्दै बिराटनगरलाई खेलमा फर्काए। त्यसपछि बिनोद भण्डारी र गुनरत्नेले विकेट नगुमाई चौंथो विकेटको लागि ६४ रनको साझेदारी गर्दै जितसम्म पुर्याए। बिराटनगर वारियर्सको बलिंगमा प्रतिष जिसी, सिकन्दर राजा र हरि बहादुर चौहानले समान १ विकेट लिए।

यस अघि टस हारेर ब्याटिंग गरेको बिराटनगर वारियर्सले निर्धारित २० ओभरमा ५ विकेट क्षेतीमा १७२ रन बनाएको थियो।

बिराटनगरको ब्याटिंगमा ओपनर आसिफ शेखले सर्वाधिक ४४ रन बनाए जुन क्रममा उनले ३३ बलमा ६ चौका प्रहार गरे। यस्तै सिकन्दर रजाले २० बलमा १ चौका र ३ छक्का मद्दतले २९ रन, सन्दिप रजालीले २२ बलमा २ चौका र १ छक्का मद्दतले २८ रन तथा कप्तान करन केसीले मात्र ९ बलमा ३ छक्का मद्दतले २४ रन बनाए। दिलशान मुनविराले १६ तथा अनिल शाहले १२ रन बनाए।

ओपनर चन्द्रपौल हेमराज पहिलो ओभरमा २ रन बनाएर बिक्रम सोबबाट बोल्ड भएपछि आसिफ शेखले मुनविरासंग ४५ रनको तथा अनिल शाहसंग २८ रनको साझेदारी गरे। एघारौँ ओभरमा आसिफलाई बिबेक यादवले क्याच आउट गराए जसपछि लगत्तै ओभरमा अनिल शाहलाई अरचिगेले कट एण्ड बोल्ड गरे। त्यसपछि सिकन्दर रजा र पहिलो पटक मौका पाएका सन्दिप रजालीले पाँचौ विकेटको लागि ५६ रनको साझेदारी गरे। रजालाई नन्दन यादवले १८ औं ओभरमा क्याच आउट गराए। त्यसपछि करन केसीले अन्तिममा आक्रामक ब्याटिंग गरे।

पोखराको बलिंगमा बिक्रम सोबले २ ( ४–०–३३–२ ) तथा नन्दन यादव , बिबेक यादव र सहान अरचिगेले समान १ विकेट लिए।

जितपछि लिग अंकतालिकामा पोखरा राइनोज ४ खेलमा २ जित, १ हार र १ नतिजाविहिन खेलपछि ५ अंक सहित दोश्रो स्थानमा उक्लेको छ। चितवन तिन वटै खेलमा जित पछि ६ अंक सहित पहिलो स्थानमा छ भने बिराटनगर ४ वटै हारको साथ पुछारमा रहेको छ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here