१ हजार जनाको भिडसँगै नेपाल प्रवेश गरेका थिए कैलालीका संक्रमित

सरकारले नेपालमा कोरोना भाइरसको संक्रमण न्यूनीकर तथा रोकथामका लागि लकडाउन गरेपछि कैलालीको गौरीफन्टा नाकाबाट नेपाल प्रवेश गरेका युवामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । आज कोरोना देखिएका कैलालीका २१ वर्षका युवा लकडाउनपछि ११ चैतमा कैलालीको गौरीफन्टा नाकाबाट नेपाल भित्रिएको कैलाली जिल्ला प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ ।

केही दिन नाकामा रोकिएका करिब १ हजार जनाको भीडबाट उनी कैलाली प्रहरीको भनाइ छ । मुम्बईको एक होटलमा काम गर्ने उनीहरूसहित नेपाल भित्रन १ हजार बढी नाराजुलुसमै उत्रिएका थिए । लकडाउनपछि रोकिएकालाई नेपाल प्रवेश दिनु पर्ने भन्दै उनीहरू भीड र प्रहरीबीच ढुंगामुढासमेत भएको थियो ।

उनीहरू नारा जुलसमा उत्रिएर दबाब दिन थालेपछि कैलाली प्रशासनले उनीहरूलाई नेपाल भित्र्याएको थियो । नेपाल भित्रिएको ११ दिनका दिन ती युवामा कोरोना संक्रमणको रिपोर्ट पोजेटिभ देखिएको हो । स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास देवकोटाले क्वारेन्टाईनमा रहेका उनको नमुना परीक्षणका क्रममा रिपोर्ट पोजेटिभ देखिएको बताए ।

ती युवासहित सदूरपश्चिममा कोरोना संक्रमितको संख्या ४ पुगेको छ । अर्का एकजना पनि भारतबाट आएका युवा हुन् । अर्का एकजना युवा भने दुबईबाट फर्किएका हुन् भने उनका आफन्तमा पनि कोरोना भाइरस सरेको हो । उनीहरू सबैको सेती प्रदेशिक अस्पतालको आईलोसेनमा उपचार भइरहेको र अवस्था सामान्य रहेको प्रवक्ता देवकोटाले बताए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *